fbpx

Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies, zobacz Polityka Cookies.
W każdej chwili możesz swobodnie zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Joomla Monster Education Template

SZEROKIE SPOJRZENIE

Chcemy pomagać możliwie skutecznie, dlatego patrzymy na człowieka całościowo, z różnych perspektyw. Integrujemy różne podejścia terapeutyczne, korzystamy z wielu metod i form terapii, często w ramach tego samego spotkania.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Podczas terapii uwzględniamy indywidualną sytuację, potrzeby oraz możliwości dzieci i rodziców. Dostosowujemy do nich metody i sposób pracy. W odpowiedzi na zgłaszane problemy oraz w oparciu o nasze obserwacje i badania, proponujemy optymalne na dany moment rodzaje oddziaływań terapeutycznych.

PRZYCZYNY TRUDNOŚCI

Koncentrujemy się na ustaleniu prawdopodobnych przyczyn trudności, nie poprzestajemy na diagnozie i nadaniu nazwy problemom czy zaburzeniom, na ile to możliwe - zawsze poszukujemy źródła.

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Zapraszamy do aktywnej współpracy z terapeutami – wspólnie możemy szybciej i skuteczniej pomóc dziecku pokonać jego trudności. Przez „aktywną współpracę” rozumiemy m. in. udzielanie nam pełnych informacji na temat dziecka (niezbędnych do pracy terapeutycznej), pozostawanie w kontakcie z terapeutą, stosowanie się do wskazówek dotyczących sposobów postępowania z dzieckiem, w miarę możliwości wykonywanie ćwiczeń domowych.

WSPÓŁPRACA MIĘDZY TERAPEUTAMI

Prowadzimy wewnętrzną superwizję pracy terapeutów oraz weryfikację postępów dziecka w terapii. Jeżeli terapeuta prowadzący we współpracy z pozostałymi członkami zespołu zauważy potrzebę zmiany formy terapii lub uzupełnienia jej dodatkowymi metodami – mówimy o tym rodzicom, którzy wspólnie z terapeutą podejmują decyzję o wprowadzeniu zmian.

UZUPEŁNIENIE POMOCY

Gdy zaistnieje potrzeba włączenia badań, konsultacji, terapii, których nie oferujemy w naszym ośrodku, w miarę możliwości kierujemy Państwa do innych placówek prowadzących odpowiednią diagnostykę i terapię.

Back to top